Team Results Class A
NRHEG______________________21
|Pierz______________________36
Pierz______________________28| |
|Pierz______________________42
GMLOK______________________33 | |
|GMLOK______________________13| |
New York Mills_____________23| CHAMPION |
Pierz_______________________|
Canby______________________32 |
|Canby______________________26 |
Badger/Greenbush-Middle Ri_26| | |
|Canby______________________12|
Atwater/COSMOS-Grove City__34 |
|Atwater/COSMOS-Grove City__23|
Sibley East________________22|
GMLOK______________________32 THIRD
|Atwater/COSMOS-Grove City_
Atwater/COSMOS-Grove City__36|
NRHEG______________________41
|NRHEG______________________39
New York Mills_____________18| | Consolation
|NRHEG_____________________
Badger/Greenbush-Middle Ri_41 |
|Badger/Greenbush-Middle Ri_19|
Sibley East________________28|
Championship Quarter Finals
NRHEG vs Pierz
GMLOK vs New York Mills
Canby vs Badger/Greenbush-Middle River
Atwater/COSMOS-Grove City vs Sibley East
Championship Semi Finals
Pierz vs GMLOK
Canby vs Atwater/COSMOS-Grove City
Consolation Semi Finals
NRHEG vs New York Mills
Badger/Greenbush-Middle River vs Sibley East
Consolation Final
NRHEG vs Badger/Greenbush-Middle River
Third Place
GMLOK vs Atwater/COSMOS-Grove City
Championship
Pierz vs Canby
A QUARTER FINAL
Winners are displayed on the top line.
28 Pierz
21 NRHEG
103 3 points 12-8
Tanner Tetrick Pierz
Tim Bartness NRHEG
112 3 points 9-3
Barndon Schlaak NRHEG
Hank Virnig Pierz
119 5 points TF 18-2
Kyle Bednar Pierz
Colton Schlaak NRHEG
125 4 points 11-3
Krey Cory NRHEG
Isaac Gruber Pierz
130 3 points 7-0
Jon Andres Pierz
Brian Bos NRHEG
135 3 points 6-5
Gaven Schlaak NRHEG
Charles Boser Pierz
140 3 points 9-4
Nick Gruber Pierz
Carl Pederson NRHEG
145 3 points 3-0
Joe Hyatt Pierz
Brandon Bartness NRHEG
152 4 points 13-1
Nathan Britz Pierz
Curt Pederson NRHEG
160 3 points 4-3
Kyle Girtz Pierz
Taylor Holland NRHEG
171 3 points 4-2
Mitch Brekke NRHEG
Zach Solinger Pierz
189 3 points 4-2
Nick Christensen NRHEG
Jesse Zajac Pierz
215 6 points Fall 121
Matt Holland NRHEG
Cody Luberts Pierz
275 4 points 9-1
Matt Mrnak Pierz
Jesse Quam NRHEG
Back to top
A QUARTER FINAL
Winners are displayed on the top line.
33 GMLOK
23 New York Mills
103 3 points 6-4
Luke Schlee GMLOK
Jesse Bauck New York Mills
112 3 points 2-1
Corey Hummel GMLOK
Matt Hagen New York Mills
119 4 points 10-2
Jared Hotakainen New York Mills
Seth Schlee GMLOK
125 3 points 5-3
Josh Bain GMLOK
Jeramie Weller New York Mills
130 3 points 9-3
Mitch Mosher GMLOK
Timothy Wegscheid New York Mills
135 3 points 8-6
Brent Bunne GMLOK
Jason Burg New York Mills
140 3 points 21-14
Brent Weller New York Mills
Ryan Lee GMLOK
145 3 points 7-1
Jeremy Hagen New York Mills
Justin Bain GMLOK
152 6 points Fall 236
Cody Salo New York Mills
Tom Miles GMLOK
160 4 points 12-1
Zachary Hiintzman New York Mills
Justin Turner GMLOK
171 6 points Fall 50
Joe Bunne GMLOK
Brendan Frost New York Mills
189 6 points Fall 231
Lance Peters GMLOK
Mark Simpson New York Mills
215 3 points 7-4
Brandon Marsh New York Mills
Adam Swanson GMLOK
275 6 points Fall 453
Zac Losey GMLOK
Devlin Hessig New York Mills
Back to top
A QUARTER FINAL
Winners are displayed on the top line.
32 Canby
26 Badger/Greenbush-Middle River
103 6 points Fall 226
Daniel Deslauriers Canby
Brandon Langaas Badger/Greenbush-Middle River
112 3 points 6-3
Ryan Cambell Badger/Greenbush-Middle River
Jon Verhelst Canby
119 3 points 5-1
Cody Brazier Badger/Greenbush-Middle River
Chris Hoffman Canby
125 3 points 4-3
Alex Kontz Canby
Eli Johnson Badger/Greenbush-Middle River
130 3 points OT 4-3
Tanner Peirce Badger/Greenbush-Middle River
Andrew Full Canby
135 3 points 5-1
Trent Sovde Badger/Greenbush-Middle River
Colby Citrowske Canby
140 5 points TF 600 15-0
Josh Long Canby
Trevor Novacek Badger/Greenbush-Middle River
145 6 points Fall 30
Tad Merritt Canby
Jordan Kapphahn Badger/Greenbush-Middle River
152 6 points Fall 257
Logan Oellien Canby
Kenny Kjos Badger/Greenbush-Middle River
160 6 points Fall 542
Josh Snortum Canby
Josh Hall Badger/Greenbush-Middle River
171 3 points 7-4
Justin Stanislawski Badger/Greenbush-Middle River
Justin Girard Canby
189 5 points TF 542 21-6
Travis Blumer Badger/Greenbush-Middle River
Jessey Verheist Canby
215 3 points 5-3
Peter Kern Badger/Greenbush-Middle River
Michael Fokken Canby
275 3 points OT 4-3
Shawn Stanislawski Badger/Greenbush-Middle River
Evan Hacker Canby
Back to top
A QUARTER FINAL
Winners are displayed on the top line.
34 Atwater/COSMOS-Grove City
22 Sibley East
103 6 points Fall 325
Ben Meyer Atwater/COSMOS-Grove City
Adam Bates Sibley East
112 4 points 15-3
Bill Wheeler Atwater/COSMOS-Grove City
Derek Berger Sibley East
119 4 points 11-3
Adam Hoeper Atwater/COSMOS-Grove City
Mark Thoele Sibley East
125 4 points 12-4
Andrew Bates Sibley East
Matt Pearson Atwater/COSMOS-Grove City
130 3 points OT 4-2
Erick Larson Atwater/COSMOS-Grove City
Jake Zeiher Sibley East
135 3 points 5-0
Jason Losing Atwater/COSMOS-Grove City
Derek Hahn Sibley East
140 3 points 2xOT 3-2
Alex Trout Sibley East
AJ Fredricsen Atwater/COSMOS-Grove City
145 5 points TF 455 26-11
Pat Vos Sibley East
Kelly Olson Atwater/COSMOS-Grove City
152 3 points 6-1
Spencer Lund Atwater/COSMOS-Grove City
Justin Rose Sibley East
160 4 points 12-3
Damon Traxler Sibley East
Dave Nelson Atwater/COSMOS-Grove City
171 4 points 13-1
Eric Peterson Atwater/COSMOS-Grove City
Brett Pioske Sibley East
189 4 points 16-7
Nic Leither Atwater/COSMOS-Grove City
Mark Wieman Sibley East
215 3 points 5-4
Matt Leither Atwater/COSMOS-Grove City
Brit Keithahn Sibley East
275 6 points Fall 44
Tyler Matz Sibley East
Joshua Lies Atwater/COSMOS-Grove City
Back to top
A CHAMPIONSHIP SEMI-FINAL
Winners are displayed on the top line.
36 Pierz
13 GMLOK
103 3 points 7-4
Luke Schlee GMLOK
Tanner Tetrick Pierz
112 3 points 9-7
Hank Virnig Pierz
Corey Hummel GMLOK
119 3 points 6-4
Kyle Bednar Pierz
Seth Schlee GMLOK
125 4 points 13-5
Josh Bain GMLOK
Isaac Gruber Pierz
130 3 points 6-2
Jon Andres Pierz
Mitch Mosher GMLOK
135 3 points OT 5-3
Charles Boser Pierz
Brent Bunne GMLOK
140 3 points 3-1
Nick Gruber Pierz
Justin Bain GMLOK
145 5 points TF 352 16-0
Warren Gall Pierz
Ryan Lee GMLOK
152 6 points Fall 337
Nathan Britz Pierz
Tom Miles GMLOK
160 4 points 17-5
Kyle Girtz Pierz
Justin Turner GMLOK
171 3 points 4-3
Joe Bunne GMLOK
Zach Solinger Pierz
189 3 points 6-1
Lance Peters GMLOK
Jesse Zajac Pierz
215 3 points 2-0
Cody Luberts Pierz
Adam Swanson GMLOK
275 3 points 6-3
Matt Mrnak Pierz
Zac Losey GMLOK
Back to top
A CHAMPIONSHIP SEMI-FINAL
Winners are displayed on the top line.
26 Canby
23 Atwater/COSMOS-Grove City
103 3 points 4-0
Ben Meyer Atwater/COSMOS-Grove City
Daniel Deslauriers Canby
112 3 points 1-0
Bill Wheeler Atwater/COSMOS-Grove City
Jon Verhelst Canby
119 4 points 14-2
Adam Hoeper Atwater/COSMOS-Grove City
Chris Hoffman Canby
125 4 points 11-3
Alex Kontz Canby
Travis Frederiksen Atwater/COSMOS-Grove City
130 3 points 3-0
Andrew Full Canby
Erick Larson Atwater/COSMOS-Grove City
135 3 points 6-0
Jason Losing Atwater/COSMOS-Grove City
Colby Citrowske Canby
140 4 points 14-1
Tad Merritt Canby
Kelly Olson Atwater/COSMOS-Grove City
145 6 points Fall 111
Logan Oellien Canby
AJ Fredricsen Atwater/COSMOS-Grove City
152 3 points 5-1
Spencer Lund Atwater/COSMOS-Grove City
Cody Baer Canby
160 3 points 2-1
Brandon Claeys Canby
Dave Nelson Atwater/COSMOS-Grove City
171 3 points 9-3
Josh Snortum Canby
Eric Peterson Atwater/COSMOS-Grove City
189 4 points 14-1
Nic Leither Atwater/COSMOS-Grove City
Jessey Verheist Canby
215 3 points 10-8
Matt Leither Atwater/COSMOS-Grove City
Michael Fokken Canby
275 3 points 10-3
Evan Hacker Canby
Joshua Lies Atwater/COSMOS-Grove City
Back to top
A CONSOLATION SEMI-FINAL
Winners are displayed on the top line.
41 NRHEG
18 New York Mills
103 3 points 3-2
Tim Bartness NRHEG
Jesse Bauck New York Mills
112 6 points Fall 32
Barndon Schlaak NRHEG
Matt Hagen New York Mills
119 6 points Fall 321
Jared Hotakainen New York Mills
Colton Schlaak NRHEG
125 3 points OT 6-4
Krey Cory NRHEG
Jeramie Weller New York Mills
130 3 points 7-6
Brian Bos NRHEG
Jason Burg New York Mills
135 3 points OT 8-6
Gaven Schlaak NRHEG
Timothy Wegscheid New York Mills
140 3 points 6-3
Jeremy Hagen New York Mills
Carl Pederson NRHEG
145 3 points 9-2
Brent Weller New York Mills
Brandon Bartness NRHEG
152 6 points Fall 236
Cody Salo New York Mills
Curt Pederson NRHEG
160 4 points 13-1
Taylor Holland NRHEG
Brendan Frost New York Mills
171 4 points 15-7
Nick Christensen NRHEG
Zachary Hiintzman New York Mills
189 3 points 6-4
Mitch Brekke NRHEG
Brandon Marsh New York Mills
215 6 points Fall 146
Matt Holland NRHEG
Mark Simpson New York Mills
275 6 points Fall 106
Jesse Quam NRHEG
Devlin Hessig New York Mills
Back to top
A CONSOLATION SEMI-FINAL
Winners are displayed on the top line.
41 Badger/Greenbush-Middle River
28 Sibley East
103 6 points Fall 100
Brandon Langaas Badger/Greenbush-Middle River
Adam Bates Sibley East
112 6 points Fall 503
Ryan Cambell Badger/Greenbush-Middle River
Derek Berger Sibley East
119 4 points 15-2
Cody Brazier Badger/Greenbush-Middle River
Mark Thoele Sibley East
125 3 points 12-5
Andrew Bates Sibley East
Eli Johnson Badger/Greenbush-Middle River
130 4 points 14-5
Tanner Peirce Badger/Greenbush-Middle River
Jake Zeiher Sibley East
135 3 points 10-6
Trent Sovde Badger/Greenbush-Middle River
Derek Hahn Sibley East
140 4 points 12-3
Alex Trout Sibley East
Trevor Novacek Badger/Greenbush-Middle River
145 6 points Fall 144
Pat Vos Sibley East
Jordan Kapphahn Badger/Greenbush-Middle River
152 6 points Fall 337
Justin Rose Sibley East
Kenny Kjos Badger/Greenbush-Middle River
160 3 points 4-2
Damon Traxler Sibley East
Josh Hall Badger/Greenbush-Middle River
171 6 points Fall 548
Justin Stanislawski Badger/Greenbush-Middle River
Andrew Bigaouette Sibley East
189 6 points Fall 45
Travis Blumer Badger/Greenbush-Middle River
Mark Wieman Sibley East
215 6 points Fall 104
Peter Kern Badger/Greenbush-Middle River
Brit Keithahn Sibley East
275 6 points Fall 111
Tyler Matz Sibley East
Shawn Stanislawski Badger/Greenbush-Middle River
Back to top
A CONSOLATION
Winners are displayed on the top line.
39 NRHEG
19 Badger/Greenbush-Middle River
103 3 points 7-3
Tim Bartness NRHEG
Brandon Langaas Badger/Greenbush-Middle River
112 3 points 4-2
Ryan Cambell Badger/Greenbush-Middle River
Barndon Schlaak NRHEG
119 4 points 12-0
Cody Brazier Badger/Greenbush-Middle River
Colton Schlaak NRHEG
125 4 points 11-1
Krey Cory NRHEG
Eli Johnson Badger/Greenbush-Middle River
130 3 points 10-3
Tanner Peirce Badger/Greenbush-Middle River
Brian Bos NRHEG
135 3 points 3-2
Trent Sovde Badger/Greenbush-Middle River
Gaven Schlaak NRHEG
140 4 points 11-0
Carl Pederson NRHEG
Trevor Novacek Badger/Greenbush-Middle River
145 6 points Fall 152
Brandon Bartness NRHEG
Jordan Kapphahn Badger/Greenbush-Middle River
152 6 points Fall 159
Tim Rysavy NRHEG
Kenny Kjos Badger/Greenbush-Middle River
160 3 points 8-1
Josh Hall Badger/Greenbush-Middle River
Taylor Holland NRHEG
171 3 points 7-2
Justin Stanislawski Badger/Greenbush-Middle River
Mitch Brekke NRHEG
189 6 points Fall 136
Nick Christensen NRHEG
Travis Blumer Badger/Greenbush-Middle River
215 4 points 14-5
Matt Holland NRHEG
Peter Kern Badger/Greenbush-Middle River
275 6 points Fall 520
Jesse Quam NRHEG
Shawn Stanislawski Badger/Greenbush-Middle River
Back to top
A THIRD PLACE
Winners are displayed on the top line.
36 Atwater/COSMOS-Grove City
32 GMLOK
103 6 points Fall 329
Ben Meyer Atwater/COSMOS-Grove City
Luke Schlee GMLOK
112 3 points 7-2
Bill Wheeler Atwater/COSMOS-Grove City
Corey Hummel GMLOK
119 6 points Fall 126
Seth Schlee GMLOK
Adam Hoeper Atwater/COSMOS-Grove City
125 3 points 8-6
Travis Frederiksen Atwater/COSMOS-Grove City
Josh Bain GMLOK
130 4 points 9-0
Mitch Mosher GMLOK
Erick Larson Atwater/COSMOS-Grove City
135 6 points Fall 215
Jason Losing Atwater/COSMOS-Grove City
Kalvin Stern GMLOK
140 4 points 14-4
Brent Bunne GMLOK
Kelly Olson Atwater/COSMOS-Grove City
145 3 points 5-3
AJ Fredricsen Atwater/COSMOS-Grove City
Justin Bain GMLOK
152 5 points TF 524 15-0
Spencer Lund Atwater/COSMOS-Grove City
Jay Nelson GMLOK
160 6 points Fall 328
Joe Bunne GMLOK
Eric Peterson Atwater/COSMOS-Grove City
171 4 points 15-5
Nic Leither Atwater/COSMOS-Grove City
Justin Turner GMLOK
189 6 points Fall 132
Lance Peters GMLOK
Jared Peterson Atwater/COSMOS-Grove City
215 6 points Fall 521
Matt Leither Atwater/COSMOS-Grove City
Adam Swanson GMLOK
275 6 points Fall 509
Zac Losey GMLOK
Joshua Lies Atwater/COSMOS-Grove City
Back to top
A CHAMPIONSHIP
Winners are displayed on the top line.
42 Pierz
12 Canby
103 3 points 6-2
Tanner Tetrick Pierz
Daniel Deslauriers Canby
112 3 points OT 8-6
Hank Virnig Pierz
Jon Verhelst Canby
119 4 points 11-1
Kyle Bednar Pierz
Chris Hoffman Canby
125 3 points 12-8
Alex Kontz Canby
Isaac Gruber Pierz
130 6 points Fall247
Jon Andres Pierz
Andrew Full Canby
135 3 points 5-4
Colby Citrowske Canby
Charles Boser Pierz
140 3 points OT 11-9
Tad Merritt Canby
Nick Gruber Pierz
145 3 points 11-7
Logan Oellien Canby
Warren Gall Pierz
152 4 points 10-2
Nathan Britz Pierz
Brandon Claeys Canby
160 3 points 6-3
Kyle Girtz Pierz
Josh Snortum Canby
171 4 points 12-0
Zach Solinger Pierz
Shane Heiden Canby
189 6 points Fall 548
Jesse Zajac Pierz
Jessey Verheist Canby
215 6 points Fall 301
Cody Luberts Pierz
Michael Fokken Canby
275 3 points 7-5
Matt Mrnak Pierz
Evan Hacker Canby
Back to top